Termikel Grup
   Ticaret hayatına Kayseri’de Termo Düdüklü Tencere Fabrikası'nın kurulmasıyla 1957 yılında başlayan Sayın Mehmet Kaya, Termikel Şirketler Gurubu’nun temellerini Ankara’da atmış ve 1980 yılına kadar yapmış olduğu çalışmaların verimliliğiyle, bir çok sektörde faaliyet göstermekte ve gelişip büyüyerek yarım asra yakın bir süredir tüketicilerine hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır. Şirketler grubumuzun  ilki olan Termikel A.Ş., elektrikli ev aletleri üretimi ile, ilklere imza atmanın mutluluğunu yaşamış ve 1973 yılında Türkiye'nin ilk cam kapaklı fırınını üretmiştir. Kendi sektöründe önde yer almanın sorumluluğunu taşıyarak bu gün, normal ve ankestre model elektrik, LPG  ve doğalgaz ile çalışan her türlü fırınların kendi markası ve çeşitli markalar ile üretimine devam etmektedir. Ürünlerinin tamamı uluslararası sertifikalara sahiptir.
 
   Türkiye’nin ilk camlı elektrik fırını üretimine imza atan Termikel, yarım asrı aşan birikimini “Kalitesiyle Özel TERMİKEL” ilkesine dayanarak kaliteli ürün, dürüst hizmet vererek bu güne kadar ürettiği milyonlarca ürünü ile müşterilerinin haklı beğenisini kazanmıştır. Ankara ve Yozgat’daki 80.000 m² kapalı alana sahip tesislerinde beyaz eşya, elektrikli ev aletleri üretimi yapan iki fabrikasıyla, dünyanın çeşitli ülkelerindeki satış kanalları ve Termikel ürünlerinin CKD (Complete Knock Down) parçalarının montajını yapan tesisleri ile, tasarımdan satış sonrası hizmetlere kadar tüm safhalardaki ISO 9001 Kalite Belgeli faaliyetlerini yaygın ve uzman servis ağıyla desteklemektedir.
 
   İş çevrelerinde dürüstlüğü ile tanınan işletmemiz, istikrarlı büyüme hedefi gereği, bugüne kadar çeşitli sektörlerde faaliyetine devam etmiş ve bu çerçevede yatırımlarına devam etmektedir. Üstün başarılarla dolu yarım asırlık bir maziye sahip TERMİKEL Grup, bünyesinde bulunan 23 firma ve 1800’ü aşkın çalışanı ile hizmet vermenin haklı gururunu taşımaktadır.
 
   Elektromed Elektronik Sanayi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. kendi markası ve Know-How’i ile imal ettigi "Ön Ödemeli" elektronik doğalgaz, su ve elektrik sayaçları imalati ile 1995 yilinda Ankara Sanayi Odası tarafından “Ürün Geliştirmeye Yönelik Başarılı Çalısmalarından Dolayı” takdirname almıştır. İstanbul Sanayi Odasının 1996 yılındaki Türkiye’nin ilk 500’ü izleyen 250 Sanayi Kuruluşu arasında 176. sırada yer alan, Termikel Şirketler Grubu üyesi Elektromed daha sonraki yıllarda da yapılan araştırma sonuçlarına göre, ISO 500 listesinde 2002-2003-2004-yıllarında da yer alarak Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından olma başarısını sürdürdü.
 
   Şirketlerimizin kurucusu Sayın Mehmet Kaya’nın “Ticarette başarının yüzde ellisi cesaret, yüzde ellisi nezakettedir” ifadesini kendisine şiar edinmiş olan şirketlerimiz planlı olarak büyümesine devam etmektedir. Şirketlerimizin 2012 yılı ciro toplami 200.000.000 USD’yi geçmiştir. Hedefimiz her yıl bir önceki ciroyu geçmektir.  Başarı bir ekip işidir. Bilgiyi paylaşmak, görüşlerimizi tartışmak, müşterek karar almak, akıl ile kalbinizin arkasında denge kurmak gerekir. Yalnız rakamlar veya yalnız hisler insani hedefe götürmez. Ne detaya boğulup kalmalı, ne de sadece makro açıdan bakmamalı, ikisini iyi dengelemek gerekmektedir.
 
   Altyapımız ve kurumsal geçmişimiz, Termikel Grubu daha büyük ve daha iddialı projelere hazırlamaktadır. Önümüzdeki yıllarda da büyüme tempomuzun artarak devam edeceğine inancımız tamdır.
 
Termikel Grup Tanıtım Videosu
 
Ankara Telefon : 0850 242 13 67